Webtárhely webszolgáltatások? A dolgok internete kezdi átalakítani az életünket, és egyre több vállalkozás használja ki. Egy IoT-rendszer úgy működik, hogy nagyszámú csatlakoztatott érzékelőtől gyűjt adatokat, és ezeket intelligens döntések meghozatalára használja fel, gyakran mesterséges intelligencia és gépi tanulás segítségével. Az adatok biztonsági mentésének hagyományos módszerei általában bonyolultak és időigényesek voltak, gyakran hordozható meghajtókat vagy akár szalagokat kellett távoli helyszínekre szállítani tárolásra. Ez a technika is visszaüthet, ha a meghajtók túl kicsik az adatokhoz, vagy ha kiderül, hogy hibásak.
Hogyan kezdjek hozzá? Új webtárhelyed weboldalunkon keresztül tudod megrendelni. cPanel tárhelyhez mindenképp szükséges legalább egy domain név megadása, ami lehet már meglévő domain, de akár rögtön tudsz újat is regisztrálni. WordPress tárhely: Indítsd el új WordPress alapú weboldalad, webshopod vagy blogodat pár kattintással! Előre telepített WordPress, WordPress Toolkit Deluxe kezelő eszközzel. Nézze meg extra információ a webhelyen domain regisztráció. Automatizáció: Mottónk az automatizálás. Önkiszolgáló Ügyfélportálunkon a felmerűlő feladatok nagy részét könnyedén elvégezheted.
2012-ben az Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) elindította az új általános felső szintű tartományok (új gTLD-k) programját a domain névtér bővítése érdekében. A TLD-k a webcímek fontos részét képezik, és a domain név és a pont mögötti betűket jelentik. Az olyan TLD-ket, amelyek nem egy országra vagy területre utalnak, általános TLD-ként (gTLD) ismerjük, ilyenek például a .com, .net és .org. Az innováció, a verseny és a fogyasztói választék fokozása érdekében azonban új gTLD-ket vezettek be. A program indulása óta több mint 1200 új gTLD-t hoztak létre: a legutóbbiak közül néhány a .kids, a .music vagy a .spa.
Nem is olyan régen a megfelelő TLD kiválasztása még viszonylag egyszerű volt, mivel nem sok közül lehetett választani. Ma már azonban sokkal több van, és folyamatosan újabbakkal bővül a választék. A jó hír az, hogy ezek közül sok kulcsszó alapú, ami azt jelenti, hogy a domainnév első részében kevesebb kulcsszót kell használni. Néhány példa az új TLD-kre: .shop, .restaurant és .photos. Gyakori gyakorlat, hogy a cégek hírnevük védelme érdekében több TDL-t is regisztráltatnak a márkanevükhöz kapcsolódóan.
Ez nem túlzás. HTTP nélkül nem lenne kommunikáció a világhálón. Ez azért van így, mert a HTTP szabályozza a webkiszolgálók és a webes ügyfelek közötti kommunikációt – az “átvitel” részét. A webkiszolgálókhoz csatlakozhatsz, hogy webhelyeket tekinthess meg; például jelenleg a How-to Geek webkiszolgálójával állsz kapcsolatban, hogy ezt a cikket elolvashasd. A webkiszolgáló eléréséhez egy webkliensre van szüksége. Ez a kliens legtöbbször a böngésző, de igazából bármilyen alkalmazás lehet. Ha például a Facebook mobilalkalmazásból kattintottál erre a cikkre, akkor a Facebook alkalmazáson belüli böngészője az internetes kliensed. Az ügyfél-kiszolgáló kölcsönhatás nagyjából az egész internet lényege, és a HTTP ennek szerves részét képezi. Fedezze fel még többet információ ezen a webhelyen https://www.awh.hu/.